SD: Slovan Duslo Šaľa -ŠŠK Bernolákova 32:26 (13:14)

04.11.2013 10:32

Opäť sme hrali oslabení bez dvoch hráčok základnej šestky ( podľa dochádzky na tréningy a zápasy v Ke zúria choroby(!), čo sa v predošlých sezónach nestávalo... ). Súper začal s obranou 1-5, dobrým pohybom sme ho ale donútili ku klasickej  0-6. Pokiaľ stačili sily opôr, hrali sme modernú hádzanú, 2. polčas sme ale nezvládli ani fyzicky, ani psychicky. Súper rozložil sily na všetky hráčky, (8 strelcov gólov oproti našim 6). Obe družstvá mali 59 % streľbu, ale súper strieľal 54 x a my iba 44 x. Rozhodol teda väčší počet TCH chýb –  my ich máme stále veľa (19) - hlavne v závere zápasu. Bránili sme dobre (viď vylúčenia a 7 m  hody), ale slabo sme blokovali (3 bloky) a tak sme nepomohli brankárkam k lepším výkonom.  RP sme vyhrali 3-7, brankárky Bodnárová 41% , Balogová 29%, opäť zahodených 5 čistých šancí – 4 v 1. polčase. Oceňujem ochotu a pomoc mladších dorasteniek oslabenému tímu – Findriková a Englerová debut v tejto kategórii, Kaja Lukačkavá premiérový gól. Individálne najlepšie Pajorová, Simič, Lukačková (znížiť počet TCH), Silvášiová (okrem gólov 3 x  zisk 7 m hodov), zlepšuje sa Čitáková. Bez zvýšenia  trénovanosti a výkonnosti ostatných to však opory nezvládnu samé ani nasledujúcich zápasoch.

Zostava+góly:  Bodnárová, Balogová, Findriková  -  Pajorová 8/1, Hudáková, Simič 7/2, Lukačková K. 1,  Lukačková N. 5, Englerová, Čitáková 3, Silvášiová  2

Vyl. 3:2, 7 m hody 1/1:4/3