ŠŠK Bernolákova - ŠKP Bratislava 27:19 (10:5) SD

17.09.2013 12:15

Úvod veľmi rozpačitý z oboch strán (v 10 min. 3:2), družstvá sa veľmi pomaly rozbiehali. Napriek tomu sme si vypracovali do polčasu náskok, ktorý sme v úvode 2. polčasu ešte zvýšili, čo  bolo rozhodujúce pre konečný výsledok, lebo potom  bol zápas už vyrovnaný.  U súpera najlepšia podľa predpokladu   Žákovská (6g), dobre ju vypojila z hry os. obranou Hudáková.  Všetky hráčky súpera dobre vnikali, vďaka našej kvalitnej obrane sa ale presadzoval i menej.  V obrane  však musíme viac blokovať streľbu zo zeme. Útok sa rozbiehal ťažko, napriek tomu naša streľba 51/27 = 52% bola kvalitnejšia oproti súperovej (44/19 = 43%).  Výrazne nám pomohol RP, ktorý sme vyhrali 6:0, škoda čistých šancí.  Pochvalu za výkon aj bojovnosť si zaslúži celé družstvo, ind.najlepšie Bodnárová v bránke 57%, Lukačková, Simič, Pajorová a Silvášiová v útoku, v obrane spomínaná Hudáková, ale aj  Silvášiová, Simič, Lukačková a Sabačová – teda stred +  os. obrana. Výborne žila lavička vďaka Vargovej a Balogovej. V nasadenom trende treba pokračovať.

Zostava: Bodnárová, Balogová, Vargová -  Pajorová 5, Hudáková 2, Simič 5/1, Sabačová 1, Lukačková 8/1, Volanská 2, Mikulová , Silvášiová  4

Vyl. 3:3, 7 m hody 2/2 : 0/0.