ŠŠK Bernolákova - ŠŠK Prešov 23:16 (12:9) SD

30.09.2013 10:10

Začiatok z našej strany vinou nedisciplinovanej hry a nedodržania taktických pokynov zlý, v 15. min. 1. polčasu 3:6. Po oddychovom čase a výmene brankárky (Vargová za Balogovú) nastal pomalý obrat, ale výraznejšie vedenie sa zrodilo až v závere polčasu.  Góly sa rodili ťažko, obrany aj brankárky na oboch stranách pracovali vo veľkom nasadení. Preto aj skóre v 2. polčase narastalo pomaly. Rozhodujúce vedenie sme si upevnili v poslednej desaťminútovke, keď sa do bránky vrátila Balogová  a už nedostala gól. Opäť sme vyhrali RP 4:0 aj vďaka dobrým návratom do obrany.  Naša streľba 47/23 = 49%  (chce to viac premieňať čisté šance – min. 6!), súperova 39/16= 41%. Chválim celé družstvo včítane striedačky, individuálne dobre brankárky – Balogová (68%!), Vargová (52%), v poli vynikajúco Sivášiová, výborne Simič, Lukačková, Pajorová a Volanská. Všetci  bojovali príkladne. Napriek tomu treba ešte skvalitniť finálne prihrávky a hlavne streľbu spoza 9 m. Čaká nás ešte veľa práce.

Zostava+góly: Bodnárová, Balogová, Vargová -  Pajorová 4, Hudáková 1, Simič 5/2, Sabačová, Lukačková 5/2, Volanská 3, Mikulová , Čitáková, Silvášiová  5

Vyl. 4:2, 7 m hody 4/4 : 3/2