3. kolo - ml. dorastenky: HK Slávia Partizánske - ŠŠK Bernolákova Košice 33:20 (17:10)

05.10.2014 21:22

Zostava: Findriková - Soročinová, Lukáčová, Petreková 1, Weisová, Schwarcová 6 (ČK za tri fauly - ďalšia do zbierky), Štefánová 10, Sztachová 3, Fenčáková.  

Chorobami a zraneniami oslabené družstvo začalo zle. K tomu napomohlo aj to, že polovica základnej zostavy už mala v nohách zápas za staršie dorastenky, čo nie je výhovorka, len konštatovanie. Naša strelecká úspešnosť bola 40%, čo znamená, že ich brankárka mala 60% úspešnosť a naša len polovičnú. Doplácame na nedostatok brankárok, ktoré majú chytanie "v krvi", čo znamená, že od žiačok majú všepované brankárske postupy. A nepomohlo k tomu ani zranená ruka Simony Findrikovej. Toto viedlo aj k tomu, že my sme za celý zápas urobili len 2 - slovom dva  - rýchle útoky, kým súper 12 a jeden nepremenil. Na postavený útok sme tak dostali 22 gólov, čo nie je tak zlé, ale tie protiútoky nám zlomily väz. Do hry sa zapojili aj tri nové hráčky, len škoda že Kika Soročinová nepremenila svoje dve čisté šance.

Ale videl som aj dobré veci. Potešujúca je zvýšená aktivita všetkých hráčok, netreba ich už tak "poháňať". Ale je zase pravda, že niekedy ich trebalo trochu krotiť, lebo sa veľmi ponáhľali.

mf