MHK Bytča - ŠŠK Bernolákova 37:22 (17:13) SD

07.10.2013 10:49

Zápas 2 rozdielnych polčasov. V 1. sme  boli favoritovi vyrovnaným súperom – 25 min. 12:12, škoda záveru. Druhý polčas sme najprv nezvládli takticky  a v závere aj fyzicky (možno aj dôsledkom chorobnosti družstva), to nás ale neospravedlňuje. Mrzí vysoký počet TCH 27, pretože sme sa pripravili o veľa možností zakončiť útok streľbou. To vlastne rozhodlo, keďže súper strelil pomaly 20 x viac, ako my (Bytča 57/37=65%, Košice 38/22=57%). Obrana bola prakticky bez blokov a brankárky sa nemali na čom chytiť, s priemernou 35% úspešnosťou neboli oporami , ako doteraz. V 2. polčase opadla aj bojovnosť, ktorá nás zdobila v predošlých zápasoch, snaha o individuálne presadzovanie vyúsťovala do ešte väčších chýb.  Stratami lôpt sme prehrali aj RP 3:8, čo doteraz nebolo.  Individuálne dobre iba Simič, v 1. polčase ešte Lukačková a Pajorová, ale dobrý dojem z úvodného polčasu sme vlastnými chybami vymazali a a prehrali zaslúžene. Ak chceme pomýšľať na ďalšie úspechy, musíme zvýšiť účinnosť streľby, blokovanie a hlavne taktickú disciplínu, ktorá nie je na požadovanej úrovni.

Bodnárová, Balogová, Vargová -  Pajorová 3, Hudáková, Simič 8/1, Sabačová 2, Lukačková 5, Volanská 1, Mikulová , Čitáková 1, Silvášiová  2

Vyl. 3:5, 7 m hody 0/0 : 1/1